HOME O NAS OFERTA KONTAKT
O NAS

Grupę Producentów Owoców i Warzyw „HORTUS” tworzy 17 rolników. Produkują rocznie około 650 ton owoców, głównie truskawek z przeznaczeniem na świeży rynek. Inne owoce to poziomki i maliny.

Krótka historia: Rolnicy założyli formalnie Grupę o statusie Zrzeszenia w 2004 roku. W następnym roku zostali grupą wstępnie uznaną. Po 5 latach wspólnego działania- w lutym 2010 roku GPOiW HORTUS otrzymała od Marszałka Lubuskiego status uznanej organizacji producenckiej.

Co robimy?

Przez cały czas systematycznie zdobywamy wiedzę i umiejętności dotyczące nowoczesnej technologii uprawy truskawek. Staramy się aby owoce miały jak najlepszą jakość. Większość naszej produkcji objęta jest standardem jakości GLOBALGAP i IPO (Integrowana Produkcja Owoców). Corocznie laboratoryjnie badamy owoce w celu sprawdzenia zawartości pozostałości pestycydów i metali ciężkich. Badamy również wodę używaną do nawadniania plantacji. Plantatorzy prowadzą zapisy wszystkich wykonywanych zabiegów w uprawach, są kontrolowani przez Państwową Inspekcję Ochrony Roślin i Nasiennictwa. Wspólna praca i wymiana doświadczeń pozwoliła na ujednolicenie i optymalizację elementów technologii uprawy i zbioru owoców truskawek w poszczególnych gospodarstwach. Owoce zbieramy od maja do końca października.

Nasze cele to:
  • Podaż owoców od maja do listopada
  • Nowoczesne pakowanie owoców zgodnie z wymogami odbiorcy
  • Wprowadzanie do uprawy nowych odmian
  • Stały kontakt z placówkami naukowymi
PROJEKT I REALIZACJA amb software 2007